Peki Games Oyunları İle Öğrencinizin Akademik Başarısını Keşfedin

Peki Games Oyunları İle Öğrencinizin Akademik Başarısını Keşfedin

Bir uygulama hayal edin. Öğrenciniz bir yandan oyun oynayarak ders çalışabiliyor, diğer taraftan siz de onun akademik başarısını bu oyunlar sayesinde keşfedebiliyorsunuz. Kulağa ilginç ve keyifli geliyor öyle değil mi? Peki Games, geliştirmiş olduğu algoritmalar sayesinde buna imkan tanıyor. Üstelik dahası da var. Peki oyunları sayesinde öğrencinizin ders başarısını, gelişim sürecini, hangi dersin hangi kazanımından günlük ve haftalık kaç soru çözdüğünü, toplamda kaç soruya doğru cevap kaç soruya yanlış cevap verdiğini, hangi kazanımı ne kadar sürede kavrayabildiğini ve daha birçok şeyi birlikte keşfedebilirsiniz! Eğitimde dijital bir devrim başlıyor!


Çocuklar ve Oyunlar


Hangi çocuk oyun oynamaktan vazgeçebilir ki? Dahası çocuklar oyunlar sayesinde zihinsel ve fiziksel gelişimlerini tamamlar. Ayrıca oyunlar sadece çocuklar için mi sanıyorsunuz? Oyunlar her yaştan kişinin hayal dünyasına hitap ediyor. Öyle ki bugün bilgisayar ve mobil oyunlar 7'den 70'e herkesin ilgi alanında... Peki Games, bu süreci verimli bir hale dönüştürerek özellikle oyun oynamayı ders çalışmaya tercih eden öğrenciler için harika bir sistem geliştirdi. Ancak burada söz konusu elbette sadece oyun oynamayı ders çalışmaya tercih eden öğrenciler değil. Peki'nin dünyası; tüm ortaokul öğrencilerine, velilere ve öğretmenlere hoş geldin diyor! Bırakın öğrenciniz Peki Games oyunları ile vakit geçirsin. Siz de hem bir öğretmen hem de bir veli olarak onun başarısını adım adım takip edin!


Uygulamada Hangi Oyunlar Var?


Uygulamada birçok oyun var. Şimdilik IOS ve Android işletim sistemlerine sahip tüm telefon ve tabletlerden ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz oyunlarımız; Peki Farm, Peki Worms ve Peki Land. Ancak oyunlarımız sadece bunlarla sınırlı kalmayacak. Peki'nin dünyasında öğrenmeyi ve ders çalışmayı motivasyon ile teşvik edecek daha onlarca oyun yer alacak. Dilerseniz biraz da uygulamada yer alan oyunlarımızdan bahsedelim.


Soruları Çöz Çiftliğini Büyüt: Peki Farm


Şimdiye kadar yapılan en yaratıcı ve en keyifli çiftlik oyunu ile tanışın! Peki Farm ile ders çalışmak hiç bu kadar harika olmamıştı. Peki Farm'da oyuncular bir yandan çiftliğini büyütüp geliştirirken diğer yandan ortaokul müfredatı ile hazırlanan soruları çözerek ders çalışabiliyor. Öğrenciler için keyifli bir oyun olan Peki Farm, klasik bir çiftlik oyunundan çok daha fazlası. Oyunu diğer çiftlik oyunlarından ayıran önemli bir fark var. Oyunda yer alan soruları çözen oyuncumuz oyunda kısa sürede ilerleyip hediyeler kazanıyor  ve oyuncular bu sayede her hafta sıralamada yükselme şansı buluyor. Ayrıca oyunda öğrencilerin soru çözdüğü bir başka alan daha var: Arena! Oyuncular arenada birbirleri ile düello yapıyor ve soru çözme düellosunda kazanan oyuncu puanların ve hediyelerin sahibi oluyor! Peki Farm ortaokul müfredatı soruları ile şimdi App Store ve Play Store'da!


Dijital Masa Oyunu İle Tanışın: Peki Land


Masa oyunlarını hangimiz sevmiyoruz ki? Yılbaşında, aile yemeğinde, arkadaş eğlencesinde ve daha birçok etkinlikte masa oyunlarının yeri ayrıdır. Monopoly, tabu, kızma birader ve daha aklımıza gelmeyen birçok oyunu oynamaktan keyif aldığımız bir gerçek. Şimdiye kadar oynadığın tüm masa oyunlarını unut! Peki Land ile yepyeni bir maceraya hazırlan! Peki Land, öğrencilerin dijital platformda online bir şekilde oynayabileceği bir masa oyunu. Oyuncular, oyunda topladıkları sandıkları açabilmek için Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinden oluşan soruları çözerek altın ve puan topluyor ve oyunda ilerleme ve yükselme şansı buluyor. Dijital efektler, sesler ve müziklerle desteklenen Peki Land ile puanları topla, hediyeleri yakala!


Yüzlerce Karakter Arasında Sana Uygun Olanı Seç: Peki Worms


Soruları çözüp, karakterini büyütmeye hazır mısın? Peki Worms ile keyifli ve eğlenceli fantastik bir mücadele seni bekliyor. Peki Worms'da soruları çözerek karakterinin gelişmesini sağlayan oyuncular hem oyun oynuyor hem ders çalışıyor! Peki Worms ile oyuncular üç farklı modda oyun oynayabiliyor: Klasik mod, arena mod ve online mod. İşin en keyifli kısmı ise online mod! Çünkü burada oyuncular hem birbirleri ile tatlı bir rekabetin içine giriyor hem de süre bitiminde en yüksek puanı alan ve kazanan oyuncular hediye kazanıyor. Soru çözme süreci nasıl ilerliyor? Oyundaki her bir sandığı açmak için bir soru çözülüyor. Sandığın içinde nefis hediyeler seni bekliyor. Oyunda yandım diye üzülme, soru çöz ilerle!

Peki'nin dünyasını keşfetmek ve eğitimde dijital bir devrimin parçası olmak için uygulamada yer alan oyunlarımızı ücretsiz indirin; bu benzersiz maceraya katılın. Ders çalışmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı!