Öğrenciler Müfredat Sorularını Çözerek Çiftlik Oyunu Oynuyor

Öğrenciler Müfredat Sorularını Çözerek Çiftlik Oyunu Oynuyor

Bir veli ve bir öğretmen olarak öğrencinizin hem ders çalışabileceği hem de oyun oynayabileceği bir dünya hayal edin. Peki Games, bu hayali gerçeğe dönüştürerek ortaokul öğrencilerine ders çalışmanın en eğlenceli ve en keyifli alternatifini sunuyor: Oyun ve ders çalışmak bir arada. Öğrenciler, müfredat sorularını çözerek çiftlik oyunu oynuyor!


Oyun Oynarken Ders Çalışmak 


Bu sizin için ne ifade ediyor? Öğrencinizin ders çalışmak yerine vaktini saatlerce mobil ve bilgisayar oyunları ile harcadığından mı endişeleniyorsunuz? Öğrenciniz bilgisayar oyunlarına fazla mı düşkün? Endişelenmeyin, Peki Games’in benzersiz dünyasında öğrenciler için keşfedilmeyi bekleyen harika bir dünya var!


Ortaokul Öğrencilerine Keyifli Bir Alternatif!


Oyunlaştırılmış eğitim uygulamaları olan Peki Games, ortaokul öğrencileri için harika bir sistem geliştirerek öğrencilerin oyun oynayabileceği, hediyeler kazanabileceği ve ders çalışıp prestijli liselere girmek için avantaj sağlayabileceği bir dünya yarattı. Öğrenciler oyun içinde yer alan müfredat derslerine dayalı 30.000 özgün soruyu çözerek ders çalışabiliyor ve oyunda ilerleme şansı yakalıyor. Bu sayede oyuncular puan ve daha birçok şey kazanıyor.


Oyun Oynamanın En Keyifli Hali: Peki Games


Klasik öğrenme yöntemlerinden sıkılan öğrenciler için geliştirilen Peki Games, bir oyun uygulamasından çok daha fazlası. Peki Games uygulamalarında yer alan oyunları oynayan öğrenciler, bu sayede sadece oyun oynayıp ders çalışmıyor aynı zamanda  ders başarısını, bloom taksonomisini, zeka tipi ve yönelimini, hangi derse daha yatkın olduğunu ve daha birçok şeyi keşfedebiliyor. Üstelik bu veriler, aileleri ve öğretmenleri ile de paylaşılıyor!


Peki Farm İle Soruları Çöz, Çiftliğini Güzelleştir, Hediyeleri Yakala!


IOS ve Android işletim sistemine sahip tüm telefon ve tabletlerden ücretsiz bir şekilde indirilen Peki Farm, bir çiftlik oyunu. Oyuncular Peki Farm'da siparişleri hazırlayarak üretim yapıyor ve oyunda ilerleme şansı yakalıyor. Üretimi uzun süren siparişleri kısa sürede hazırlamak isteyen öğrenciler Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler derslerinden oluşan soruları çözerek, oyunda hızlanma ve puan toplama şansı yakalıyor. Bu sayede oyuncular sıralamada yükselerek diğer oyuncular ile birlikte tatlı ve keyifli bir rekabet ortamının içinde oluyor.

Oyunda soru çözülen ve dolayısıyla ders tekrarı yapılan bir başka bölüm daha var: Arena! Arenada oyuncular soruları çözerek düello yapıyor ve soru çözme düellosunda kazanan olarak çıkan oyuncular puanları toplayarak çiftliğini genişletme imkanı buluyor. Peki Farm ile öğrenciler ders çalışmanın en keyifli halini deneyimliyor!


Herşey Bu Kadar mı? Elbette Hayır!


Öğrenciler sadece oyun oynayarak mı ders çalışıyor? Elbette hayır! Peki, öğrenciler için hazırlamış olduğu interaktif video ve görsellerle öğrencilerin kazanım bilgilerini pekiştirmeye imkan tanıyor ve bu sayede öğrenciler akademik başarısını artırma şansı yakalıyor! İçerikler ise akademisyenler tarafından hazırlanmış olup Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinden oluşuyor!

Peki Games'in harika dünyasına merhaba demek için oyunlarımızı ücretsiz bir şekilde indirebilir ve öğrencinize ders çalışmanın eğlenceli bir alternatifini sunabilirsiniz. Peki’nin sihirli dünyasına katılın ve bu benzersiz deneyimi hep birlikte keşfedelim!