Ders Çalışmayı Sevdirecek Platform Oyunları

Ders Çalışmayı Sevdirecek Platform Oyunları

Bilgisayar oyunları, mobil oyunlar, konsol oyunları, masa oyunları... Hepimiz daha çocuk yaştan itibaren oyunların dünyası içerisinde yer alıyor ve bundan da bir hayli keyif alıyoruz. Çocukluğumuzu hatırlayalım, daha çok küçük yaştan itibaren oyunlar ile keşfediyor ve eğleniyorduk. Her ne kadar oyunlar ile çocukluktan itibaren vakit geçiriyor olsak da, oyun oynamanın yaşı elbette yok. Oyunlar hayatımızın her döneminde diyebiliriz.

Oyunların Çocukların Hayatındaki Yeri ve Önemi

Çocuklar oyunlar sayesinde hem zihinsel hem de fiziksel gelişimlerini tamamlıyor. İlkokulda ve ortaokulda ise çeşitli oyunlar ile birlikte öğreniyor ve keşfediyor. Peki, çocuklar mobil oyunlara ve bilgisayar oyunlarına düşkünse ne yapmak gerekli? Özellikle bilgisayar oyunlarına düşkün olan ve bu yüzden ders çalışmayı ihmal eden öğrenciler için harika bir haberimiz var. Oyun oynarken ders çalışmak artık mümkün.

Oyun ve Ders Bir Arada

Peki Games, geliştirdiği uygulamalar sayesinde çocuklara oyun oynamanın keyifli bir alternatifini sunuyor. Peki Farm, Peki Land, Peki Worms gibi oyunları oynayan öğrenciler hem ders çalışabiliyor hem de oyun oynamanın keyfini sürdürebiliyor. Nasıl mı? Keyifli bir çiftlik oyunu olan Peki Farm'da oyuncular oyunda sipariş alarak üretim yapıyor. Üretim hedeflerini tutturabilen oyuncular bu sayede çiftliğini büyütüp güzelleştirebiliyor. Yani oyunda oyuncular kendi çiftliklerini kendileri geliştiriyor. Ancak elbette oyunda ilerlemek ve puan toplamak asıl hedef. Üretimi uzun süren siparişleri kısa sürede tamamlamak ve puan toplamak isteyen oyuncular, oyunda yer alan soruları çözerek kısa sürede ilerleme imkanı buluyor.

Müfredat Soruları İle Hazırlanan Çiftlik Oyunu: Peki Farm

Öğrenciler nasıl ders çalışma imkanı buluyor? Oyun içerisinde yer alan soruların tamamı müfredat derslerinden oluşuyor. Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinden oluşan soruları çözen oyuncular, bu derslerinde hem ders çalışma imkanı buluyor hem de ders tekrarı yapabiliyor.

Öğrenciler Oyunlar İle Prestijli Liselere Girmek İçin Avantaj Sağlıyor

Akademisyenler tarafından hazırlanan soruları çözen öğrenciler aynı zamanda prestijli liselere girmek için avantaj sağlıyor. 30.000 özgün soruyu çözen ve ders çalışma imkanı bulan oyuncular için her şey bunlarla mı sınırlı? Elbette hayır! Öğrenciler oyunlar sayesinde ders başarısını, bloom taksonomisini, branş okuryazarlığını, soruları ne kadar sürede çözebildiğini ve daha birçok şeyi keşfedebiliyor. Bu veriler aynı zamanda öğretmenler ve veliler ile de paylaşılıyor. Yani yazımızı okuyan bir veli ya da bir öğretmen iseniz, öğrencinizin bilgilerini oyunlarımız sayesinde sizler de keşfedebiliyorsunuz.

Peki'nin harika dünyasına katılmak ise çok kolay. IOS ve Android sisteme sahip tüm telefon ve tabletlerden ücretsiz bir şekilde indirilen oyunlarımızı deneyimlemek ve öğrencinize keyifli bir ders çalışma alternatifi sunmak için Peki Games'in eşsiz dünyasına katılın.