Peki Oyunlarının Akademik Başarıya Etkisi

Peki Oyunlarının Akademik Başarıya Etkisi

Ders çalışmak öğrencilerin akademik hayatlarında başarılı olmaları için önemli bir süreçtir. Her öğrenci farklı şekillerde ders çalışabilir zira her öğrencinin öğrenme hızı, hangi derse yatkın olduğu gibi etmenler değişkenlik gösterir. Bazı öğrenciler günlük ders çalışma programı yaparken bazı öğrenciler ise bu süreci farklı zaman dilimlerine böler. Peki her öğrenci gerçekten verimli bir şekilde ders çalışabiliyor mu?

Aslında çok fazla konu tekrarı yapmak ya da çok fazla soru çözmek iyi bir ders çalışma yöntemi olmayabilir. Bu yanlışa düşen çoğu öğrenci ders çalışmaktan sıkılmakta ve vaktini farklı şeylerle harcamaktadır. Çok çalışmak ve verimli çalışmak arasında oldukça belirgin bir fark vardır diyebiliriz. Peki verimli ders çalışmayan ve istediği başarıyı elde edemeyen öğrenci vaktini nasıl geçiriyor? Çoğumuzun da bildiği gibi öğrenciler özellikle bilgisayar oyunlarını çok seviyor ve ders çalışmak yerine bilgisayar ve mobil oyunlara yöneliyor. Aslında her oyun öğrenci için zararlıdır kanısını bir yana bırakırsak öğrenciyi motive eden ve hatta akademik başarısına olumlu anlamda katkı sağlayan oyunlar da bulunmaktadır.

Öğrenciniz Peki Oyunları İle Akademik Başarısını Artırabilir

Oyunlaştırılmış eğitim uygulamaları olan Peki Games; ders çalışmaya hevesli olamayan, vaktini daha çok oyunlarla geçiren ya da ders çalışıp istediği verimi alamayan öğrenciler için harika bir uygulama geliştirdi. Artık öğrenciler oyun oynayarak ders çalışabiliyor! IOS ve Android telefon ve tabletlerden ücretsiz bir şekilde indirilen Peki Games, içerisindeki müfredat soruları ile öğrencinizin akademik başarısını artırmayı hedeflemektedir. Peki oyunları oynayarak öğrenciler müfredat içeriklerinden oluşan soruları cevaplayarak hem oyunda ilerliyor hem de ders tekrarı yapmış oluyor.

Hangi sınıflar bu uygulamadan yararlanabilir? 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri için hazırlanan uygulamamız aslında veliler ve öğretmenler tarafından da takip edilebilir bir sistem. Öğrencinizin akademik başarısını, hangi konularda eksik olduğunu ve hangi derslerde daha başarılı olduğunu Peki Games üzerinden takip edebilirsiniz.

Öğrencinizin akademik başarısını Peki oyunları ile artırmak ve ona keyifli bir ders çalışma süreci sunmak için Peki oyunlarını tercih edebilirsiniz.