Peki Games Oyunları İle Öğrenciler Fen Bilimleri Öğreniyor

Peki Games Oyunları İle Öğrenciler Fen Bilimleri Öğreniyor

Bilgisayar ve mobil oyunlarına düşkün öğrenciler kimi zaman ders çalışmak için vakit bulmakta zorlanmakta ve hatta ders çalışmayı bu yüzden sıkıcı bulmaktadır. Ancak ne var ki oyun oynamak her öğrencinin ya da her çocuğun ihtiyacı olan bir aktivitedir. İşte bu süreci daha verimli bir hale getirmek için oyun ile ders çalışmayı bir araya getiren Peki Games, ders çalışmanın en keyifli halini öğrencilere sunmuş oldu. 

Peki Games Oyunları İle Öğrenciler Hem Oyun Oynuyor Hem Ders Çalışıyor

Mobil ve bilgisayar oyunlarına çok fazla düşkün olan öğrenciler için artık oyun oynarken ders çalışmak mümkün. Çocuklar Peki Games ile hem ders çalışabilecek hem de oyun oynayabilecekler. Peki Games, kısaca oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. IOS ve Android işletim sistemine sahip tüm telefon ve tabletlerden ücretsiz olarak indirilen bu uygulama; 5 sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri için geliştirildi. Müfredata dayalı içeriklerle ilgili branşlarda hazırlanan soruları çözen ve oyunda bu sayede ilerleyen öğrenciler ders çalışmanın ve oyun oynamanın keyfini bir arada yaşıyor.

Peki İle Öğrenciler Fen Bilimleri Öğreniyor

Peki oyunları ile öğrenciler Fen Bilimleri dersi için hem ders tekrarı yapabiliyor hem de ders çalışma imkanı buluyor. Ayrıca öğrenciler yine oyunlar sayesinde Fen Bilimleri dersinde hangi konuda eksik olduklarını, hangi konuda başarılı olduklarını keşfedebilecekler. Bu sayede hem veliler tarafından hem de öğretmenler tarafından takip edilebilen bir sistem olan Peki Games, tamamen öğrencinin motive edilmesi için tasarlandı. Öğrenciler Fen Bilimleri dersinin yanında İngilizce, Türkçe, Matematik ve Sosyal Bilgiler derslerine de çalışabiliyor.

Öğrenciyi Motive Eden Eğlenceli ve Öğretici Bir Uygulama

Öğrenmenin motivasyonla, motivasyonun eğlence ve oyunla geliştiğine inanıyor ve öğrencinize keyifli bir ders çalışma imkanı sunuyoruz. Klasik öğrenme yöntemlerini sıkıcı bulan ve dolayısıyla ders çalışmaktan bir hayli uzak kalan öğrenci için geliştirilen Peki Games öğrenciye birçok açıdan avantaj sağlamaktadır.

Siz de öğrencinizin keyifli bir şekilde ders çalışmasını istiyor ve akademik başarısını artırmasına nasıl katkı sağlarım diye düşünüyorsanız, uygulamamızdan faydalanabilirsiniz.