Peki Games Oyunları İle Eğitimde Dijital Dönüşüm

Peki Games Oyunları İle Eğitimde Dijital Dönüşüm

Peki’nin deneyimli akademisyenlerinin 5 branşta ürettiği 30.000’in üzerinde soru ile oluşturulan oyunlarıyla tanışmaya hazırlanın. Peki Games oyunları ile eğitimde dijital bir dönüşüm başlıyor! Oyun oynamanın sadece bilgisayar ve tabletlerle vakit geçirmek demek olmadığı, öğrenciye akademik başarı ve daha birçok deneyim kazandırdığı harika bir dünyaya hoş geldiniz!

Teknoloji gelişiyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insan ihtiyaçları da farklılaşıyor. Dijitalleşme artık hayatımızın her yerinde... Tüm bunları bir kenara bırakırsak, öğrencinin bir bilgisayar oyunu ile akademik başarı sağladığı, hangi derse yatkın olduğunu keşfettiği, zeka yöneliminin ne olduğunu öğrenebildiği bir dünyanın var olduğunu söylesek ne düşünürdünüz? Evet, Peki Games uygulaması ile tüm bu bahsettiklerimiz mümkün.


Nedir Bu Peki Games?


Peki Games oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. Peki Games, ortaokul öğrencilerine oyun ile ders çalışmayı bir arada yürütebileceği harika bir sistem yarattı. Üstelik bu oyunlar sayesinde öğrenciler ders çalışmanın yanında prestijli liselere giriş için avantaj sağlıyor. 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencilerinin oynayabileceği bir oyun uygulaması olan Peki Games'in hedef kitlesi aynı zamanda öğretmenler ve veliler.


Öğrencinizi Peki Oyunları Üzerinden Takip Edin

Öğrencinizin akademik başarısını, branş okuryazarlığını, zeka tipini, okuma hızını ve daha birçok şeyi Peki oyunlarımız ile keşfedebilirsiniz. İzlenilen tüm veriler geliştirmiş olduğumuz yapay zeka algoritmaları sayesinde değerlendirilmektedir. Geliştirdiğimiz tüm algoritmalara ise "Lala" ismini verdik.


Lala İle Dijital Okul Devri Başlıyor!


Lala; öğrencinin oyuna bağlılık seviyesini anlayan, zayıf yönlerini tespit ederek öğrenciye özel içerikler gösteren, kritik verileri öğretmenlerle ve velilerle paylaşabilen bir yapay zeka teknolojisidir. Lala projemiz sayesinde makine öğrenimi ile "Dijital Okul"un da temellerini atmış olduk. 


Peki Games Uygulamaları Nedir?


Peki Games uygulamasında yer alan bir çok oyun var. Uygulamada yer alan oyunların isimleri  Peki Farm, Peki Land ve Peki Worms. Uygulamada daha onlarca oyun yer alacak. Peki Games oyunlarını oynayan öğrenciler, oyunların içinde yer alan ve akademisyenler tarafından hazırlanan soruları çözerek hem oyunda ilerliyor hem de ders çalışabiliyor. Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinden oluşan sorular ayrıca oyunculara oyun içinde binlerce hediye kazandırıyor.


Dijital Bir Masa Oyunu: Peki Land


 Peki Land, öğrencilerin dijital platformda online bir şekilde oynayabileceği bir masa oyunu. Oyuncular, oyunda topladıkları sandıkları açabilmek için Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinden oluşan soruları çözerek altın ve puan topluyor ve oyunda ilerleme ve yükselme şansı buluyor.

Dijitalleşme kaçınılmaz... Amacımız ondan kaçmak değil, bu süreci öğrencilerimiz için en verimli hale getirebilmek. Peki Games uygulamasında yer alan oyunlarımızı indirerek eğitimde dijital dönüşümü hep birlikte keşfedelim.