Öğrenciler Oyun Oynayarak Ders Çalışabilir mi?

Öğrenciler Oyun Oynayarak Ders Çalışabilir mi?

Oyun oynamak her çocuğun ihtiyaç duyduğu bir aktivitedir. Çocuklar daha küçücük yaştan itibaren oyun oynayarak öğrenirler ve hem zihinsel hem de fiziksel gelişimine oyunlar sayesinde katkı sağlarlar. Oyun oynama süreci anaokulunda ve ilkokulda da devam eder. Anaokulunda çeşitli eğlenceli oyunlar eşliğinde çocuklar eğitsel bir takım faaliyette bulunur. Ancak çocuk büyüdükçe oynadığı oyunlar da değişir. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte çocuklar eskiden oynadıkları oyunlar yerine mobil ve bilgisayar oyunlarına yönelmektedir. Mobil ve bilgisayar oyunu oynayan öğrenciler kimi zaman ders saatlerini aksatarak saatlerini sadece bu oyunları oynayarak geçirirler. İşte bu süreçte ailelerin ve velilerin öğrenci için endişelenmesi oldukça olağandır. 

Eğitsel Bilgisayar Oyunları İle Öğrenciler Ders Çalışıyor

Dijitalleşme sürecinin hayatımızdaki etkileri malum... Bu süreci daha etkili ve verimli kılmak yine bizim elimizde. İşte bu süreçte oyun oynamayı ders çalışmak ile bütünleştiren Peki Games, çocukların  hem oyun oynayabileceği ve hem de ders çalışabileceği bir uygulama geliştirdi. Artık oyun ve ders bir arada! Üstelik bu oyun öğrenciler kadar aileleri ve öğretmenleri tarafından da izlenebiliyor. 

Peki Games Uygulaması Tam Olarak Nedir?

Peki Games, en basit tabiri ile oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. Öğrenciler Peki Games uygulamasında yer alan oyunlarla hem ders çalışıyor hem de ders tekrarı yapabiliyor. IOS ve Android işletim sistemine sahip tüm telefon ve tabletlerden ücretsiz bir şekilde indirilen Peki Games; 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri için geliştirilmiştir. Müfredata dayalı içeriklerle oluşturulan 30.000 özgün soru ile öğrenciler Peki Games ile Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinde başarı sağlıyor. Üstelik uygulamamızda yer alan verileri takip ederek öğrencinizin başarısını, hangi derse yatkın olduğunu ve hangi derste eksikleri olduğunu keşfedebilirsiniz.

Öğrenmenin motivasyonla, motivasyonun ise eğlenceyle geliştiğini bilerek Peki Games uygulamamızı öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz. Özellikle pandemi sürecinde evde kalan ve bu süreçte bilgisayar oyunları ile vakit geçiren öğrenciler için oldukça keyifli bir uygulama olan Peki Games oyunlarından faydalanmak için uygulamamızı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.