Mobil Oyunlar İle Ders Çalışmak Mümkün mü?

Mobil Oyunlar İle Ders Çalışmak Mümkün mü?

Ders çalışmaktan hoşlanmayan ve bundan sıkılan öğrenciler, akademik başarı elde etmekte zorlanabilirler. Sınavlarında başarı sağlamak ve istedikleri okula yerleşmek isteyen öğrenciler verimli bir şekilde ders çalışmalı ve ortalamalarını yüksek tutmalıdır. Ancak her öğrenci ders çalışmayı sevmeyebilir. Hatta çoğu öğrenci ders çalışmak yerine saatlerini mobil ya da bilgisayar oyunu oynayarak geçirmektedir. Bu süreç önce velileri sonra öğretmenleri endişelendirmektedir. Ders çalışmayı sevmeyen ve bundan kaçan öğrenciye ders çalışmayı sevdirmek mümkün mü? Eğitsel oyunlar ders öğrenimine ne gibi katkı sağlıyor? Öğrencilerin hem oyun oynadığı hem de ders çalışabildiği platformlar var mı? Mobil oyunlar ile ders çalışmak mümkün mü? Hepsinin cevabını bu yazımızda irdeliyoruz.

Mobil Oyun Nedir?

Mobil oyun; bir cep telefonunda, tablette, akıllı saatte, taşınabilir medya oynatıcıda veya hesap makinesinde oynanan bir video oyunudur. 1997'de Nokia'nın snake (yılan) oyunu dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından biridir. Mobil oyunlar her yaştan kişinin ilgisini çeken oyun türlerindendir. Öğrenciler ders çalışmamak ya da soru çözmemek için mobil oyunlara yönelebilmektedir.

Ders Çalışmaya İmkan Tanıyan Mobil Oyunlar

Oyun oynamayı ders çalışmak ile birleştiren Peki Games, öğrencilere keyifli bir şekilde ders çalışabilecekleri bir ortam sunmaktadır. Peki Games'in mobil oyunları sayesinde öğrenciler hem ders tekrarı yapabiliyor hem de derslerine çalışabiliyor. IOS ve Android işletim sistemine sahip telefonlardan ücretsiz bir şekilde indirilen Peki Games oyunları, ders çalışmayı sevmeyen ve bundan kaçan öğrenciler için harika bir alternatif.

Peki Games Tam Olarak Nedir ve Ne İşe Yarar?

En basit tabiri ile Peki Games, oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri için hazırlanan oyunlarımızın hedef kitlesi aynı zamanda aileler ve öğretmenlerdir. Müfredata dayalı içeriklerle oluşturduğumuz 30.000 soruyu çözerek oyunda ilerleme ve kendini geliştirme imkanı bulan öğrenciler bu sayede Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerine de çalışabiliyor.

Peki oyunları ile öğrencinizin ders başarısını, zeka tipini, ders yönelimini, branş okuryazarlığını ve çok daha fazlasını keşfedebilirsiniz. Uygulamamızdan faydalanmak için oyunlarımızı ücretsiz bir şekilde indirebilir ve öğrencinizin akademik başarısına katkıda bulunabilirsiniz.