Ders Çalışmayı Keyifli Hale Getiren Bir Sistem: Peki Games

Ders Çalışmayı Keyifli Hale Getiren Bir Sistem: Peki Games

Öğrenciniz mobil ve bilgisayar oyunları ile fazla vakit geçiriyor ve derslerini bu yüzden aksatıyorsa sizlere harika bir haberimiz var! Ders çalışmayı keyifli hale getiren bir sistem olan Peki Games ile artık öğrenciler oyun oynarken ders çalışabiliyor. Evet, yanlış okumadınız. Öğrenciler için harika bir uygulama geliştiren Peki Games, müfredat derslerinden oluşan içerikleri ile öğrenciye ders çalışmanın en keyifli halini sunuyor.


Peki Games Nedir? Nasıl Çalışır?


Peki Games, ortaokul öğrencileri için harika bir sistem geliştirdi. Eğitici oyunlarımız sayesinde ders çalışabilen ve ders tekrarı yapabilen öğrenciler, bu sayede motivasyon kazanabiliyor. Peki’nin Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerini eğlenceli hale getirdiği oyunlarını oynayan öğrenciler, branş derslerinde başarı yakalayarak sınavlarına da çalışma imkanı buluyor. 


Tamamen Ücretsiz Bir Uygulama


Peki Games uygulamasında yer alan oyunlarımızı tamamen ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. IOS ve Android sisteme sahip tüm telefon ve tabletlerden indirilebilen oyunlarımız sayesinde öğrenciler oyun oynarken bir yandan da ders başarısını takip edebiliyor. Öğrencinin hangi branş ve kazanımlarda başarı seviyesi düşük, hangilerinde yüksek? Öğrencinin hangi konulara ilgisi var ve hangi konularda başarılı? Peki Games oyunları ile öğrencinin zeka tipi/yönelimi ile ilgili bir yorumda bulunabilir miyiz? Öğrencinin okuma, çözme ve karar verme hızları hakkında ne söyleyebiliriz? Öğrenci branş okur-yazarlığı konusunda il/ülke/dünya ortalamasının neresinde? Peki Games işte tüm bu soruların cevabını vererek eğitimde yeni bir dönem başlatıyor ve öğrenciler için en iyi ders çalışma alternatifini sunuyor.


Peki Games Öğrencinizi Prestijli Liselere Hazırlıyor


Akademisyenler tarafından hazırlanan sorularla oluşturulan Peki oyunlarını oynayan öğrenciler ortaokul müfredat konuları için çalışma imkanı buluyor ve bu sayede prestijli liselere de hazırlanabiliyor. Ayrıca Peki oyunları öğrenci hakkında birçok bilgi verir. Öğrencinin zeka tipi, zeka yönelimi, Bloom Taksonomisi, soruları ne kadar sürede cevapladığı gibi konuları oyunlarımız sayesinde izleyebilirsiniz. İzlenilen tüm veriler yapay zeka algoritmaları sayesinde değerlendirilmektedir. Geliştirdiğimiz tüm algoritmalara ise "Lala" ismini verdik. Lala; öğrencinin oyuna bağlılık seviyesini anlayan, zayıf yönlerini tespit ederek öğrenciye özel içerikler gösteren, kritik verileri öğretmenlerle ve velilerle paylaşabilen bir yapay zeka teknolojisidir. 


Soruyu Yanlış Yapan Öğrenciler Konu Anlatımlı Videolara Yönlendiriliyor


Oyun içerisinde yer alan sorulara yanlış cevap veren öğrenciler konu anlatımlı videolara yönlendiriliyor. Bu da öğrencilere motivasyon sağlıyor. Yanlış cevap veren ya da bazı sorularda zorlanan öğrenciler, konu anlatımlı video içerikleri ile anında konu hakkında detaylı bilgi edinebiliyor. Evet Peki'nin dünyasında başarısız olmaya ya da moral bozmaya yer yok! Öğrencilerin ihtiyacı olan içerikler ile motivasyonlarını yükseltmek var!

Peki'nin dünyasını hep birlikte keşfetmek ve uygulamamızdan ücretsiz bir şekilde faydalanmak için oyunlarımızı indirebilir ve eğitimde yeni bir dönemin kapısını öğrenciniz ile birlikte aralayabilirsiniz. Gelin öğrencilerimizin geleceğini birlikte şekillendirelim ve onlar için en iyisini onlara sunalım! Peki Games ile eğitimde dijital bir devrimin şimdi tam zamanı.