Çocuklarınız İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor: Oyun ve Ders Bir Arada

Çocuklarınız İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor: Oyun ve Ders Bir Arada

Oyun oynamak çocuklar için tıpkı yemek yemek ve uyumak gibi doğal bir ihtiyaçtır. Çocuklar oyunlar sayesinde keşfedebilir ve yine oyunlar sayesinde psikolojik, sosyal ve zihinsel gelişimini destekleyebilir. Eğitici ve öğretici oyunlar sayesinde çocuğun hayal dünyası genişler ve bu süreç onun kişilik gelişimi için yararlıdır.

Çocuklar aslında oyun oynayarak öğrenmeye Anaokulu ve kreş dönemlerinde başlar. O zamanlardaki çocukluk anılarımızı hatırlayalım. Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımız eşliğinde çeşitli oyunlar oynayarak bir şeyler öğrenir ve keşfederdik. O dönemlerden itibaren oyun oynayarak öğrenmek çocuklar ve öğrenciler için önemli bir süreç olmuştur ve birçok yararı vardır. Örneğin sınıfta oyun oynamak genel motivasyonu artırır. Oyun oynayarak öğrenciler öğrenme, dikkat etme ve belirlenmiş görevlere katılma konusunda motive olurlar. Oyunlar, öğrencilerin bir takımın parçası olmalarına ve kendi öğrenmelerinin sorumluluğunu almalarına yardımcı olur. 

Oyun Oynamaya Hevesli Çocuklar Mobil ve Bilgisayar Oyunlarına Yöneliyor

Peki, süreç ilerledikçe ve çocuklar büyüdükçe onların oyun süreci nasıl etkilendi? Elbette süreç, çocukların kreşte oynadığı oyunlardan farklı olarak dijital dünyanın da getirisi ile birlikte mobil ve bilgisayar oyunları sürecine evrildi. Bilgisayar oyunlarının çocuklar üzerindeki etkisi de bir yandan farklılaştı diyebiliriz. Saatlerini bilgisayar başında geçiren öğrenci ders çalışmak ya da test çözmek yerine oyun oynuyor; ailesinin ve öğretmenlerinin tepkisini çekiyor. İşte çocukların bu sürecini verimli bir şekilde geçirmesine ön ayak olacak hem de bir yandan ders çalışmasını sağlayacak bir dönem geliyor: oyun ve ders artık bir arada!

Peki Oyunları İle Çocuğunuz Oynarken Öğrenmeye Devam Ediyor

Mobil ve bilgisayar oyunlarına düşkün öğrenciler için artık oyun oynarken ders çalışmak mümkün. Çocuklar bu sayede hem ders çalışabilecek hem de oyun oynayabilecekler. Peki Games, kısaca oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. IOS ve Android işletim sistemine sahip tüm telefon ve tabletlerden ücretsiz olarak indirilen Peki Games, 5.6.7. ve 8. sınıf öğrencileri için geliştirildi. Müfredata dayalı içeriklerle Türkçe, Sosyal, Fen, Matematik, İngilizce branşlarında hazırlanan soruları çözen ve oyunda bu sayede ilerleyen öğrenciler ders çalışmanın ve oyun oynamanın keyfini bir arada yaşıyor.

Öğrencinizin vaktini daha verimli bir şekilde geçirmesine destek olmak ve oyun oynarken öğrenmesini sağlamak için bizi tercih edebilirsiniz.