Bilgisayar Oyunları İle Ders Çalışabilmek Mümkün mü?

Bilgisayar Oyunları İle Ders Çalışabilmek Mümkün mü?

Okul çağındaki çocukların bilgisayar oyunlarına ne kadar düşkün olduğunu biliyoruz. Oyun oynamak çocuk için önemli ve eğlenceli bir aktivitedir. Çocuklar oyunlar sayesinde keşfeder, öğrenir ve zihinsel gelişimlerini tamamlar. Peki mobil oyunlarla çok fazla vakit geçiren ve bu yüzden derslerini aksatan çocuklar için ne yapmalı? Mobil oyunlar ile ders öğrenmek mümkün mü? Peki Games, bilgisayar ve mobil oyunlar ile ders öğrenimini mümkün kılan harika bir sistem geliştirdi!

Peki Games Oyunları İle Tanışın! 

Oyunlaştırılmış eğitim uygulamaları olan Peki Games; ders çalışmaya hevesli olamayan, vaktini daha çok oyunlarla geçiren ya da ders çalışıp istediği verimi alamayan öğrenciler için harika bir uygulama geliştirdi. Artık öğrenciler oyun oynayarak ders çalışabiliyor! IOS ve Android telefon ve tabletlerden ücretsiz bir şekilde indirilen Peki Games, içerisindeki müfredat soruları ile öğrencinizin akademik başarısını artırmayı hedeflemektedir. Peki oyunları oynayarak öğrenciler müfredat içeriklerinden oluşan soruları cevaplayarak hem oyunda ilerliyor hem de ders tekrarı yapmış oluyor.

Ortaokul Öğrencileri İçin Keyifli Bir Uygulama

Peki uygulamalarında yer alan oyunları 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri oynayabilirler. Ancak bu oyunlar sadece öğrencilere hitap etmiyor. Veliler ve öğretmenler de bu oyunlar sayesinde hem öğrencisinin eksiklerini keşfediyor hem de hangi derse yatkın olduğunu öğrenebiliyor. Yani aslında Peki oyunlarının hedef kitlesi 3 kategoriye ayrılmaktadır: Öğrenciler, öğretmenler ve veliler.

Peki Uygulaması Nasıl Çalışır?

Peki oyunları öğrenci hakkında bilgiler verir. Öğrencinin ders başarısı, zeka tipi, zeka yönelimi, Bloom Taksonomisi, soruları ne kadar sürede cevapladığı, branş okuryazarlığı gibi konuları oyunlarımız sayesinde izleyebilirsiniz. İzlenilen tüm veriler yapay zeka algoritmaları sayesinde değerlendirilmektedir. Geliştirdiğimiz tüm algoritmalara ise "Lala" ismini verdik.

Şimdi Dijital Okul Zamanı!

Lala; öğrencinin oyuna bağlılık seviyesini anlayan, zayıf yönlerini tespit ederek öğrenciye özel içerikler gösteren, kritik verileri öğretmenlerle ve velilerle paylaşabilen bir yapay zeka teknolojisidir. Lala projemiz sayesinde makine öğrenimi ile "Dijital Okul"un da temellerini atmış olduk.

Uygulamamızı ücretsiz bir şekilde indirerek öğrencinize ders çalışmanın en keyifli halini sunabilirsiniz!