5. Sınıf Öğrencileri Peki Games Oyunlarını Oynayabilir mi?

5. Sınıf Öğrencileri Peki Games Oyunlarını Oynayabilir mi?

Kısaca oyunlaştırılmış eğitim uygulamaları olan Peki Games; ders çalışmayı keyifli bir hale getiren harika bir sistem geliştirdi. Artık öğrenciler oyun oynayarak ders çalışabilecek! Klasik öğrenme yöntemlerinden ve ezberci sistemden sıkılan öğrenciler için harika bir alternatif olan Peki Games, eğitimde dijital dönüşüm uygulamasını keyifli bir hale getirdi. Öğrenciler eğlenerek motivasyon kazanıyor ve bu sayede derslerine daha iyi odaklanabiliyor. Hem ders çalışma hem de ders tekrarı yapma imkanı sunan Peki Games oyunlarını ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Mobil Oyunlar İle Eğitimde Dijital Dönüşüm

Mobil oyunlar ile eğitimde dijital dönüşüm sağlayan Peki Games, IOS ve Android işletim sistemlerine sahip telefon ve tabletlerden ücretsiz indirilebilir. Peki oyunlarında vakit geçiren öğrencilerin prestijli liselere giriş için avantaj sağladıklarını, sınav stresiyle etkin bir şekilde başa çıkarken derslerinden geri kalmadıklarını, hali hazırdaki okul başarılarını yükselttiklerini söyleyebiliriz. Evet, yanlış okumadınız. Peki oyunları ile tüm bu başarıları elde etmek mümkün.

Peki Oyunlarını Kaçıncı Sınıf Öğrenciler Oynayabilir?

Peki oyunlarını 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri oynayabilir. Öğrenciler oyun içerisinde yer alan soruları cevaplayarak oyunda ilerleyebilir ve bu sayede hem ders çalışabilir hem de ders tekrarı yapabilirler. Soruların tamamı öğretmenler tarafından hazırlanmış olup tamamen müfredat derslerinden oluşmaktadır. Peki oyunlarından öğrenciler kadar veliler ve öğretmenler de faydalanabilir. Öğrencinin başarısı, seviyesi, eksik olduğu konular sistem üzerinden izlenebilmektedir. Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler ders içeriklerinden oluşan videolar ve sorularla öğrenciler ders başarısını artırabilir ve hem oyun oynamanın hem de ders çalışmanın keyfini bir arada yaşayabilirler.

Oyun oynamak her çocuğun ihtiyacıdır. Çocuklar oyunlar sayesinde zihinsel ve fiziksel gelişimine katkı sağlayabilir ve oyun oynayarak öğrenebilirler. Çocuğun hayal dünyası oyunlar ile gelişir ve kendi gelişimi bu süreçte etkilenir. Ancak çocuklar büyüdükçe ve teknolojinin de getirisi ile birlikte çocukların oyun oynama alışkanlıkları da değişti diyebiliriz. Siz de öğrenciniz için keyifli bir ders çalışma imkanı yaratmak isterseniz uygulamamızı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Şimdi eğitimde dijital dönüşüm vakti!