Öğrencileri Tanıyor ve Eğitimlerini Yakından Takip Ediyoruz

Öğrencileri Tanıyor ve Eğitimlerini Yakından Takip Ediyoruz

Öğrenciler oyun oynamanın keyfini çıkarırken, oyundaki verileri geliştirdiğimiz sistemler sayesinde izleyebiliyoruz. İzlediğimiz veriler sayesinde öğrenci hakkında bir çok bilgi elde ediyoruz. Öğrencinin;

- Ders Başarısı

- Zeka Tipi / Yönelimi

- Hangi Derse Yatkın Olduğu

- Bloom Taksonomisi

- Hız / Süre

- Branş Okuryazarlığı

gibi verileri öğrenebiliyoruz. Elde elttiğimiz bu veriler öğrenciler, veliler ve öğretmenler tarafından da izlenebilmektedir.

Bloom Taksonomisi Nedir?

Bloom taksonomisi, eğitmenlerin ve akademisyenlerin, öğrencilerin maruz kaldığı ezberci eğitim sisteminden ziyade onlara eleştirel düşünmeyi teşvik etmek amacı ile öğrenciye ders çalışma planları ve testler oluşturmak için kullandığı bir araçtır. Bu sistem, öğrencilerin varabileceği entelektüel seviyeyi ve zekayı belirlemelerine yardımcı olmaktadır.

Bir başka deyişle, Bloom taksonomisi ile birlikte öğrenciler kendi seviyelerini belirleyebilir ve daha çok hangi alana yönelmesi gerektiğini keşfedebilirler. Ayrıca, öğrencilerin daha detaylı sorular sormaları amaçlanmaktadır. Bahsettiğimiz eleştirel düşünce, tam olarak burada devreye girmektedir. Öğrenciler bu sayede ezbercilikten uzak, ne okuduğunun ve ne öğrendiğinin bilincinde olarak ders çalışmaktadır. 

Bizler de akademisyenler ve eğitmenler ile birlikte geliştirdiğimiz uygulamalar sayesinde öğrencinin Bloom taksonomisini keşfetmesinde yardımcı oluyoruz.