Peki Games İle Öğrenciler Eksiklerini Tamamlayabilir mi?

Peki Games İle Öğrenciler Eksiklerini Tamamlayabilir mi?

Ders çalışamama problemi çocuğun olduğu kadar hem anne-babanın ve hem de öğretmenlerin sorunlarından biridir. Çocuklar özellikle televizyon, bilgisayar oyunu, internet gibi birçok şeyle ilgilenmek istedikleri için ders çalışmaya isteksiz olabilmekte ve bu da okuldaki başarılarını etkileyebilmektedir. Elbette her çocuk ders çalışma konusunda aynı isteği ya da isteksizliği göstermiyor olabilir. Zira çocukların öğrenme tipi, öğrenme süresi, hangi derse ve hangi konuya ne kadar yatkın olduğu gibi kriterler ders çalışma isteklerini etkileyebilmektedir. 

Oyun Oynamayı Ders Çalışmaya Tercih Eden Çocuklar

Dünya Sağlık Örgütü "bilgisayar oyunu bağımlılığı"nı artık bir hastalık olarak değerlendirmektedir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oyun ve bilgisayar bağımlısı binlerce öğrenci var. Peki bu süreç öğrencileri nasıl etkiliyor? Öğrenciler bilgisayar oyunlarından ne kadar etkileniyor? Ailelerin ve öğretmenlerin en büyük endişelerinden biri de çocukların oyun ve internet bağımlılığı yüzünden ders çalışmayı bırakması ve bu yüzden okulda başarısız olmasıdır. Saatlerini bilgisayar oyunu oynayarak geçiren öğrenciler hem ders çalışmıyor hem de eksiklerini tamamlayamıyor. Ancak bu süreci verimli bir hale dönüştüren Peki Games, çocukların ders çalışma alışkanlıklarına yeni bir sistem geliştirdi! Oyun oynarken ders çalışmak artık mümkün. Üstelik öğrenciler Peki oyunlarında yer alan soruları çözerek hem oyunda ilerliyor hem de eksik konularını tamamlayabiliyor.

Peki Games Nasıl Bir Sistem?

Tamamen müfredat içerikleri ile uyumlu, akademisyenler tarafından hazırlanan soruları ile Peki Games, çocukların oyun oynama ihtiyacını karşılarken bir yandan öğrencilerin ders çalışmalarına olanak tanımaktadır. Öğrenciler oyunda yer alan soruları çözerek Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler dersleri ile alakalı konularda tekrar etme şansı buluyor ve bir yandan oyun oynamanın keyfine varabiliyor. 5. sınıftan 8. sınıfa kadar öğrencilerin oynayabilecekleri bir oyun platformu olan Peki Games, aslında oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. Çocuklar kadar ailelerinin ve öğretmenlerinin de faydalanabileceği bir sistem olan Peki, öğrencilerin hangi konuda eksik hangi konuda yetenekli olduklarını da gösteriyor.

Dijital dönüşüm artık hayatımızın her alanında. Bu süreci etkili ve eğitici bir hale getiren ve öğrencilere oyun oynamayı ve ders çalışmayı bir arada yapabilecekleri bir ortam hazırlayan Peki Games ile öğrencinizin başarısına artı değer katabilirsiniz.